Кошик
272 відгуків
promo_banner

Крапельне зрошення

Системи крапельного зрошення:

Системи крапельного зрошення або, як їх ще називають системи крапельного поливу, мають ряд переваг по відношенню до стандартних методів зрошення. Принцип дії даних систем зрошення полягає у рівномірній подачі води безпосередньо до прикореневої зоні рослини. Подача води до прикореневої зоні здійснюється за допомогою крапельної стрічки або крапельної трубки, а рівномірність витрати води забезпечується за допомогою вбудованих у стрічку крапельну/крапельну трубку емітерів (крапельниць). Клас витрати води крапельниць досить широкий від 1,0 л/год до 2,5 л/г.

Основні переваги крапельного зрошення (крапельного поливу): економія води, так як зрошується безпосередньо прикоренева зона  рослини; можливість дозувати кількості подаваної води і добрив; можливість рівномірно вносити добрива; зменшується ерозія ґрунту; висока ймовірність отримання більш раннього врожаю, і т. д.

Система крапельного зрошення (крапельного поливу) складається з наступних основних елементів: джерело води; фільтр; ділянка внесення добрив; водопровідна магістраль; місця врізки крапельної стрічки (крапельної трубки), крапельниці, заглушки.

Припустимо, що ми маємо ділянку з наступною структурою посадки рослин: відстань між рослинами в ряду 0,3 м, міжряддя 0,45 м, розміри ділянки 25х20 м 

Припустимо, що ми використовуєм крапельну стрічку з крапельницями кожні 30 см., а водовилів становить 1,6 л/г. Таким чином, загальна кількість крапельниць на ділянці складає 3703 од., а загальна витрата води на ділянці 5925 л/г. Для такої кількості води, споживаємої в годину, потрібен фільтр з пропускною здатністю не менш ніж 6 м3/г (наприклад фільтр сітчастий 1 1/2" з пропускною здатністю до 15 м3/г.).

Таким чином, для зрошення данної ділянки за допомогою системи крапельного зрошення нам знадобиться:
- крапельна стрічка 1115 метрів;
- фільтр сітчастий 1 1/2” пропускна здатність до 15 м3/год 1 шт.;
- кран стартовий (фітінг стартовий)  112 шт.;
- заглушка для краплинної стрічки 112 шт.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner